Тэмүлэн хүүд туслацгаая

Нийтлэсэн: admin
Огноо: 2011-01-07

Sain baina uu, nebo-li dobrý den.

Jmenuji se Temuulen

a před osmi měsíci jsem se narodil ve fakultní nemocnici v Brně. Předčasně. První dva měsíce svého života jsem tak strávil v inkubátoru. Když mě pustili domů, znovu jsem onemocněl, sotva dýchal, a tak jsem se musel vrátit zpět. V červnu mi přišel z nemocnice doporučený dopis: účet na 808.885 Kč.


Zdravotní pojištění zatím nemám, ale ne proto, že nechci: rodiče tu žijí čtyři a půl roku, pracují a mají dlouhodobý pobyt. Až po pěti mohou žádat o trvalý pobyt, díky kterému – mimo jiné – bychom všichni mohli být v systému veřejného zdravotního pojištění. Takhle jsem odkázán na komerční pojištění a to může dítě jako já získat až po narození.

Ovšem dosud nemám ani to, protože mě pojišťovna odmítá pojistit. Je komerční firmou a protože jsem často nemocný, není to pro ně výhodné. Na rozdíl od veřejné pojištovny si může vybírat, s kým smlouvu uzavře. Co na tom, že pojištění i zdravotní péči potřebuji.

V nemocnici maminka sjednala splátkový kalendář. Navrhli jí splátku 5000 Kč měsíčně, ale tolik si nemůžeme dovolit. Poprosila o snížení na tisíc za měsíc, víc nám v tuto chvíli nezbývá. Tak bych měl za 67 let dluh splacený.

Já, moje rodina i přátelé bychom Vás tímto chtěli požádat o jakoukoliv částku, kterou byste mi pomohli snížit můj dluh vůči nemocnici.

Pokud se rozhodnete pomoci, své příspěvky prosím zašlete na účet Veřejné sbírky na pomoc migrantům v ČR organizované sdružením InBáze Berkat o.s.:

číslo účtu 633756 / 5500, variabilní symbol 402

Aktuální stav účtu zjistíte na internetových stránkách Raiffeisen Bank. Jedná se o transparentní účet, který můžete sami sledovat. Kontaktní osoby pro Veřejnou sbírku na pomoc migrantům v ČR: Pavel Tvrdý, Alexandr Zpěvák (adresa: InBáze Berkat, o.s.: Legerova 50, Praha 2 – 120 00, tel.: 224 941 415)

!!! DĚKUJEME !!!

 

Дэлгэрэнгүй мэдээллийг...Сэтгэгдэл бичих

Өөдрөг үзэлтэн аливаа хүнд нөхцөл байдалд зөвхөн боломжийг нь олж хардаг, гутранги үзэлтэн аливаа боломж гарах болгонд бэрхшээлийг олж хардаг
— У. Черчилль

Хүн өдөрт 8-н цаг унтах хэрэгтэй